Ciepły montaż w wartstwie ocieplania mowo illbruck

MARKOM

2014-12-12-13-35-46

System MOWO

System MOWO został przygotowany przez firmę Illbruck i od kilku lat zbiera nagrody oraz pozytywne opinie wśród ekspertów. Mówiąc najprościej: chodzi o montaż okna wystającego, w którym nie stosuje się typowych rozwiązań, takich jak kotwy. Zamiast nich wykorzystuje się technologię klejenia okien do muru w warstwie ocieplenia. To innowacyjny system opracowany przez firmę Illbruck i wyróżniony za nowatorstwo w 2012 roku nagrodą econStar. Dzięki umieszczeniu okien w płaszczyźnie ocieplenia budynku, zamiast w standardowej wnęce, zapewniamy ciągłość izolacji i gwarantujemy ciągłość uszczelnienia bez mostków termicznych. System MOWO spełnia trzy podstawowe kryteria: oszczędność środków i materiałów, trwałą jakość wykonania oraz dopasowanie do projektu architektonicznego.

Dlaczego warto?

Takie rozwiązanie to gwarancja zastosowania najnowszych technologii przy montażu równie nowoczesnych okien. Co najbardziej przyciąga uwagę – system bazuje na uproszczeniu dotychczasowych metod. Zamontowanie okien nie musi być uzależnione od ogólnych działań na budowie, ponieważ okna nie ingerują w pozostałe elementy budynku. Oszczędzasz dzięki znacznemu ograniczeniu ilości stosowanych materiałów, takich jak kotwy, łączniki, podkłady i taśmy. Ekipa montażowa wykorzystuje zaledwie pięć elementów, a sukces prac jest uzależniony wyłącznie od trzymania się sprawdzonych wytycznych. Dzięki MOWO zamontujesz okna w nieskomplikowany, estetyczny sposób, nie powodując jednocześnie uszkodzeń w ścianie.

Jak przebiega montaż MOWO?

Praca rozpoczyna się naturalnie od przygotowania nawierzchni, w której będzie mocowane okno. Obejmuje to również czyszczenie i gruntowanie. Następnie fachowcy mierzą i oznaczają otwory. Mając już dokładne dane, używając tarczy do drewna, przycinają profile instalacyjne i nawiercają w nich otwory do wkrętów. Po tej czynności przychodzi czas na gruntowanie i wstrzykiwanie warstw kleju za pomocą specjalnego pistoletu. Wtedy można już montować profile instalacyjne w przygotowanym wcześniej miejscu – w kolejności od dołu do góry. Dociskając i wyrównując, roboczo mocujemy stelaż ściskiem stolarskim. Na końcu wystarczy utrwalić połączenie wkrętami. Wewnątrz profilu instalacyjnego wklejamy profil okienny i możemy cieszyć się ciepło zamontowanym oknem bez mostków termicznych.

Masz pytanie, skontaktuj się z nami!

O naszej firmie

Firma Markom powstała z pasji oraz na bazie rodzinnej tradycji stolarskiej w 2003 r po skączeniu studiów na Politechnice Krakowskiej i uzyskaniu tytułu Inżyniera Wydziału Lądowego pzez Mariusz Komara założyciela Firmy. Wykształcenie techniczne pozwoliło na realizacje bardzo nietypowych projektów. Cel Firmy to oferowanie najwyższej jakości produktów z branży okiennej i drzwiowej.

Bądż na bieżąco

MARKOM- Mariusz Komar Salon Firmowy w Krakowie ul. Zakopiańska nr 56 30-418 Kraków

O naszej firmie

Proszę wpisać imię.
Proszę wpisać treść wiadomości.