Okna PCV

MARKOM

Salon firmowy Vetrex w Krakowie

Decydując się na budowę domu lub wymianę okien w mieszkaniu, warto rozważyć wiele parametrów, którymi cechują się rozważane przez nas okna. Dla wielu z nas wygląd jest najważniejszy. Jednak jak mówi stare przysłowie „nie szata zdobi człowieka”, tak samo można odnieść je w stosunku do okien. Z jednej strony pozwalają nam one zobaczyć co dzieje się na zewnątrz, a z drugiej chronią nas przed tym co może nas tam spotkać. Okno musi stanowić dobrą ochronę przed ciepłem, hałasem i intruzem – z tym związane są najważniejsze parametry decydujące o ich ogólnej funkcjonalnej atrakcyjności.  Na takie okna drewniane, Kraków, jego mieszkańcy oraz deweloperzy, mogą liczyć w salonie firmowym Firmy Markom.

W ofercie wielu producentów można wyróżnić 4 typy okien. Są to okna PCV, drewniane oraz okna aluminiowo drewniane i aluminowe. Każde z nich ma inne charakterystyki, które pozwalają na dopasowanie ich nie tylko do panujących warunków klimatycznych i lokalizacji mieszkania, ale także do zasobności portfela i gustów klienta.

Okna  cechują się współczynnikiem przenikania ciepła – U. Informuje on nas o właściwościach termoizolacyjnych, które bezpośrednio przekładają się na możliwe oszczędności związane z ogrzewaniem mieszkania zimą. Zwykle wartość tego współczynnika oscyluje między 1,4 – 1,7 W/M2K. Jednak obecnie u dobrych producentów okien takich jak np. Producent Vetrex okna PCV, okna drewniane, jego wartość jest nawet o połowę niższa. Tego typu okna są bardzo energooszczędne – fachowo mówiąc - pasywne.

Mimo postępu technologicznego w Polsce najbardziej popularne są typowe okna PCV. Kraków jest na to idealnym przykładem. Wystarczy spojrzeć na każde budujące się osiedle. Powodem tego jest oczywiście bardzo dobry stosunek jakości do ceny takich okien. Warto tutaj rozwiać pewną tajemnicę związaną z pojęciem PCV. Jest to skrót, który jest niepoprawny, ale przyjął się w polskiej mowie. Poprawny skrót to PVC (międzynarodowy) lub PCW. Warto o tym wiedzieć, jeśli oglądają Państwo katalogi różnych producentów, gdzie wbrew pozorom, pod różnymi pojęciami, kryje się ten sam materiał, z którego wykonane są okna – czyli polichlorek winylu. W polskim budownictwie już tak często nie występuje zwrot okna PCVKraków, jak każde polskie miasto jednak nie potrafi się pozbyć tego przyzwyczajenia z codziennego języka, więc w ofertach nadal stosowany jest ten zwrot.

Innym materiałem, z którego mogą być produkowane okna to dobrze znane aluminium. Charakteryzują się one zdecydowanie wyższą odpornością na czynniki atmosferyczne. Dodatkowo w przeciwieństwie do okien PVC, mogą one być kolorowane w dowolny sposób, a nawet z każdej strony inaczej. Stosuje się także zróżnicowane formy otwierania tego typu okien. Jeśli pragną Państwo zobaczyć jak prezentują się „na żywo” okna aluminiowe, Kraków jest miastem gdzie są one stosowane szczególnie w budownictwie dla biznesu – wystarczy wybrać się do jednego z nowych centrów handlowych. W ofercie Markom znajdą Państwo przykłady takich okien, produkowanych przez firmę VETREX .

Inny współczynnik, który określa jakość okna to tak zwany współczynnik izolacji akustycznej oznaczany symbolem Rw. Pod tym względem na jego poziom wpływa wiele czynników, takich jak grubość szyb, rodzaj szkła, odległość między szybami oraz zastosowanie gazu między nimi. Dobre okna potrafią wytłumić dźwięki z zewnątrz nawet o 30dB. Jest to stosunkowo dużo, zważywszy na to, że poziom głośności generowany przez np. kosiarkę spalinową to nawet 80dB.

Każda duża aglomeracja, jestem miejscem hałasu, którego pozbyć się nie da, dlatego polecamy Państwu okna PCV renomowanej firmy VETREX z Tczewa. Stolarka okienna wykonana jest na profilu VEKA, co zapewnia najwyzszą jakość końcowego wyrobu. VEKA to europejski lider w branży produkującej profile okienne. Producent Vetrex to uznana marka na polskim i europejskim rynku.

Podsumowując, jeśli cenisz sobie niskie koszty utrzymania, wysoką jakość wykonania, dobry stosunek jakości do ceny to polecamy energooszczędne okna Vetrex. Kraków oraz jego mieszkańcy mogą je zamówić za pośrednictwem naszej firmy. Zachęcamy do przeglądania oferty. NAJLEPSZE OKNA PCV – Małopolska, Kraków i okolice – tylko od firmy MARKOM Jeśli chodzi o okna Vetrex, Śląsk oraz Małopolska to główne rynki zbytu naszej firmy.

realizacja_dom_2a-450x450
realizacja_dom_1b-450x450
realizacja_dom_3b-450x450
realizacja_dom_3a-450x450
realizacja_dom_1a-450x450

Masz pytanie, skontaktuj się z nami!