Rolety

ROLETY ZEWNĘTRZNE

    Rolety zewnętrzne stanowią dziś nieodłączny element prawie każdej budowy. Standardem staje się, że już na etapie projektowania nowego budynku lub w trakcie termomodernizacji obiektu istniejącego, architekt uwzględnia możliwość zastosowania tego typu osłon przeciwsłonecznych. Dzieje się tak głównie, ze względu na fakt, że poza funkcją osłonową, rolety w znacznej mierze ograniczają straty ciepła.

    Roleta zamontowana zgodnie z wytycznymi systemodawcy posiada również bardzo dobre właściwości akustyczne, co pozwala na znaczące zniwelowania odczucia hałasu pochodzącego
z zewnątrz.

    Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że większość systemów roletowych może być zintegrowana z moskitierą, co dodatkowo gwarantuje ochronę pomieszczeń przez owadami. Dodatkowo, odpowiednio dobrany system rolet zewnętrznych może stanowić zabezpieczenie przed włamaniem.

 

al_44
fotolia_53980422_subscription_monthly_xxl_rolety

ROLETY ADAPTACYJNE

aluprof_rolety_scena01b_view02_p (1)

    Rolety w systemach adaptacyjnych zostały zaprojektowane z myślą o montażu w budynkach już istniejących. Szczególną zaletą tych produktów jest brak ingerencji w obecny stan obiektu, gdyż nie wymagają one specjalnych przygotowań pod montaż i nie są zintegrowane z oknem. Dzięki temu decyzję o montażu rolet możemy podjąć w dowolnym momencie.

    Rozwiązania te mogą być montowane we wnęce okiennej lub bezpośrednio na ścianie. Zwłaszcza ten ostatni sposób pozwala na uzyskanie lepszych parametrów akustycznych. W systemach rolet adaptacyjnych istnieje możliwość zastosowanie pracującej niezależnie moskitiery, która zabezpiecza dodatkowo wnętrze budynku przed insektami, przy jednoczesnym zachowaniu dostępu światła i powietrza.

SYSTEM PODTYNKOWY INTEGRO SP-E

Systemy podtynkowe przeznaczone są do stosowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach. Jakkolwiek po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża produkty te mogą być zamontowane także w obiektach istniejących. Dlatego też warto przewidzieć montaż rolet jeszcze na etapie projektowania budynku, co pozwala na efektywniejsze wykorzystanie ich walorów funkcjonalnych.

Rolety  firmy Markom zapewniają doskonałą izolację termiczną, ponieważ nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi czy nadproża, nie naruszając tym samym bilansu energetycznego budynku. Co więcej, produkty te doskonale wpasowują się w elewację stanowiąc jej integralną część. Czoło skrzynki rolety stanowi jednocześnie podkład pod dowolny materiał wykończeniowy (np. tynk lub klinkier) dzięki czemu skrzynka staje się niezauważalnym elementem fasady budynku.

wykorzystywane do okien i drzwi,

w ofercie duży wybór kolorów,

napęd ręczny lub elektryczny,

Dodatkowym atutem rolet podtynkowych jest możliwość zastosowania niezależnie pracującej moskitiery, co pozwala na ochronę również przed owadami.

b_integro_i
b_integro_ii
b_integro_iv
b_integro_vi
b_integro_vii
b_sp-e

Masz pytanie, skontaktuj się z nami!